KONTAKTUPPGIFTER


 

BLEKINGSKA NATIONEN

Måsvägen 11
227 33 Lund

Telefon
046-211 30 82
För leverantörsfrågor: 072 871 46 35

E-post
expen@blekingska.se

Expeditionens öppettider
Mån-tors 11-13
Fre 11-13, 17-19

Bankgiro: 145-1889
Swish: 123 00 69 419
Org. nr: 262000-0907
För allmänna frågor: expen@blekingska.se
För uthyrning av nationens lokaler: uthyrning@blekingska.se
För saker gällande hemsidan: notarie@blekingska.se
Gilla oss på Facebook: Blekingska Nationen


 

Kuratel

Qurator - q@blekingska.se - Filippa Wieselgren
Proqurator - pq@blekingska.se - Josefin Davidsson
Proqurator Social - pqs@blekingska.se - Martin Lindgren
Källarmästare - km@blekingska.se - Elsa Brandt - 072 871 46 35
Notarie - notarie@blekingska.se - Aron Ekelin
Hela kuratelet - kuratelet@blekingska.se

Inspektoriat

Inspektor - inspektor@blekingska.se - Professor Jonas Åkeson
Proinspektor - proinspektor@blekingska.se - Anna Svensson Melin

Verksamheten

AFÖS - Filippa Wieselgren, Rebecca Mattsoff
Balen - bal@blekingska.se
Bandbokare - bandbokare@blekingska.se
Barenbaren@blekingska.se
Brunch - brunch@blekingska.se
Café Frassefrasse@blekingska.se
Fanbärare - Fanny Stewenhag,  Björn Id
Fotofoto@blekingska.se
Herulens Hæroldhh@blekingska.se
Husförmanbostad@blekingska.se
Hyresgästernas representant - hyresrep@blekingska.se
Idrottidrott@blekingska.se
Internationell sekreterare - international@blekingska.se
Klubbarnaklubb@blekingska.se
Körenkoren@blekingska.se
Miljöutskottetmiljo@blekingska.se
Novischutskottetnovisch@blekingska.se
Onsdagspubenpub@blekingska.se
PR pr@blekingska.se
Seniorskollegietseniors@blekingska.se
Sexmästeriet - 6m@blekingska.se
Sonjas Ölcafésonjas@blekingska.se
Tandemamiraler - tandem@blekingska.se
Teknik - teknik@blekingska.se
Valberedningenvalberedningen@blekingska.se
Vaktchef - vakt@blekingska.se